Memorial Sağlık Grubu, Antalya’da hizmet veren An-Deva Sağlık Grubu’nu bünyesine kattı. Memorial, SGK’lı hastalara Medstar markası ile hizmet verecek. Memorial Sağlık Grubu, ikinci markası Medstar’ı, Memorial’ın Akdeniz Bölgesi’ndeki yeni yatırımlarını ve Antalya’da hizmete giren kanser merkezini Rixos Dowtown Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısı ile duyurdu. Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, Memorial’ın yeni markası Medstar ile Türkiye’de kaliteli sağlık hizmetine ulaşmak isteyen herkesin yanında olacağını vurguladı. Memorial Sağlık Grubu’nun ikinci markası Medstar’ı kamuoyuna tanıtmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Genç, ‘Medstar’ın ilk hastanelerini Antalya’da açıyoruz. An-Deva Sağlık Grubu bir yıl önce işbirliğine varmıştık. Bu birleşmeden sonra An-Deva’da bazı değişimler oldu. Ve kısa sürede Medstar’a hastanelerinin üyesi oldu. Bunun yanında Türkiye’nin en gelişmiş kanser merkezini de Antalya’da hizmete açtık” dedi.

Memorial Sağlık Grubu kurulduğu günden bu yana dünya standartlarında kaliteli ve etik bir hizmet vermeye devam ettiğini ifade eden Genç, “Türkiye’de pek çok önemli hizmete imza attık. 12 yıldır hızla büyüyoruz.

O anlamda bu büyüme ile yeni bir markaya ihtiyacımız oldu. Memorial Sağlık Grubu çatısı altında Medstar doğdu. Medstar Hastaneleri olarak bu yıl içinde 1.3 milyon ayakta hastamız, 85 bin de yatan hastamız olacak. Büyüyen Memorial’ın Türkiye’nin markası olacak. Her yıl iki, üç hastaneyi bünyemize katmak istiyoruz. Burada An-Deva’nın hastanelerini yeniledik. Medical anlamda çoğu cihazını yeniledik. En büyük değişim Yıldız Hastanesi’nde oldu. Genel hastane kanser hastanesi haline geldi. Türkiye’nin en gelişmiş, en kapsamlı kanser hastanesini burada açtık. An-Deva’daki değişim artık hastaneleri Medstar markalarının ilk hastanesi olacak. An-Devan’ın üç hastanesi ve bir tıp merkezi artık Medstar Hastaneler Grubu’nun birer üyesi oldular” diye konuştu.

An-Devan’ın Medstar markası ile yerelden çıkarak bölgeye ve Türkiye’ye hitap eden ulusal bir marka olduğunu işaret eden Genç, “Markayı yenileme anlamında bu değişimi öngördük. Kısa süre daha Medstar’a An-Deva olarak geçecek. Markaya yabancılaşma olmasın diye bir yol izleyeceğiz” dedi.

Sağlık işinin bir ekip işi olduğunu kaydeden Genç, “Kanser işi daha çok bir ekip işidir. Geçen yıldan beri bünyemize 9 profesör, 3 doçent katıldı. Bu saygın hekimlerin liderliğinde teknolojimizi yeniledik. Türkiye’de de olmayan moleküler cihazlarını getirdik. Medstar Antalya Hastanemizde bu son teknolojik cihazlarla hizmet vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Genç, 2008 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı’nın yeni hastane açılmasına izin vermediğini belirterek, ‘Mevcut büyümelerinin hazırda bulunan hastaneleri bünyelerine katmak şeklinde olacak” dedi.

‘ANTALYA 10 YIL İÇİNDE TÜRKİYE’NİN 3. BÜYÜK İLİ OLACAK’
Neden Antalya’ya yatırım yaptıklarına da değinen Genç, “Antalya’nın geleceğine güveniyoruz. Antalya’nın 10 yıl içinde Türkiye’nin 3. büyük şehri olacağın inanıyoruz. Burada turizm potansiyeli de var. Gelişen ve büyüyen bir Antalya’da yatırım yapmak istedik. 1300 kişilik büyük bir ekiple dünya standartlarında kaliteli, etik hizmet vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

An- Deva Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karakayalı ise, An-Deva’nın 1995 yılında Doğu Garajı’nda mütevazi bir poliklinikle hizmete başladığını hatırlatarak, ‘Kısa süre içinde halkımızın gönlünü kazanarak güzel bir yere geldi. Yaklaşık 17 yıl süre içinde 3 milyon civarında hasta muayenesi yapıldı. On binlerce doğum ve sünnet, yüz binlerce ameliyat yapıldı. Her eve misafir olduğumuzu düşünüyorum. Bizlere her zaman destek veren bölge halkına çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Gelişen ve değişen dinamikler bizi son 4 yıldır büyüme ya da birleşme içerisine soktu. Bununla ilgili çok temaslar oldu. Çeşitli görüşmelerimiz oldu. Uğur bey bizi bırakmadı. Birlikte görüşmenin ardından bu birliktelik Mart ayında yerine geldi. Bu birleşme doğru grupla doğru anlaşmayı yaptığımızı gördük. Bu ortaklığa ilk başladığımızda hastalarımıza her şeyin çok güzel olacağını söylemiştik. Bugün haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bölgemizde zihinlerde yer yapmış bir An-Deva ismi var. Bu isim değişikliği kolay olmadı. Antalya ve bölge halkı An-Deva’ya bir çocuğu gibi sahip çıktı. Biz inanıyoruz ki Antalyalılar Medstar’a sahip çıkacaktır. Ben herkese hayırlı olmasını istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Medstar Antalya Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan önderliğindeki kemoterapi ve sanat merkezi, nükleer tıp, girişimsel radyoloji ve yoga bölümündeki doktorlara canlı bağlanılarak, hizmetler konusunda bilgi verildi.

© 2014 Ansat. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                                    Web Tasarım ve Programlama TM