Sağlıkta uluslararası kalite standartlarını ve koşulsuz hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını 2010 Haziran ayında Memorial Antalya Hastanesi ile Akdeniz Bölgesi’ne getiren Memorial Sağlık Grubu, Antalya’nın köklü sağlık kuruluşu An-Deva Sağlık Grubu’na ortak oldu.

Antalya’da Yıldız, Topçular, Hayat Hastaneleri ve Dokuma Tıp Merkezi ile hizmet veren An-Deva Sağlık Grubu’nun % 62.5 hissesi satın alan Memorial Sağlık Grubu, bu dev ortaklığı 02 Mart 2011 Çarşamba günü The Marmara Oteli’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, An-Deva Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Atay ve Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda; ortaklık anlaşmasının detayları, Memorial Sağlık Grubu’nun Antalya’daki büyüme planları ve Memorial ile An-Deva işbirliği kapsamında yapılacak yeni yatırımlara ilişkin bilgiler verildi.

“Antalya’ya Güveniyoruz”

Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, “Memorial olarak, Akdeniz Bölgesi’nin en köklü sağlık kuruluşlarından biri olan An-Deva Sağlık Grubu ile gerçekleştirdiğimiz bu büyük işbirliğini sizinle paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Memorial Antalya Hastanemizin hizmete girmesinin ardından, Memorial kaliteli sağlık hizmetlerini Akdeniz Bölgesi’nde daha çok kişiye ulaştırmak için sinerji yaratabileceğimiz bir kurum arayışımız vardı. Bu sinerjiyi An-Deva gibi etik, dürüst ve kaliteli sağlık hizmeti veren köklü bir kurumla yaptığımız ortaklıkla gerçekleştirecek olmanın memnuniyeti içindeyiz” diye konuştu.

“Türk Sağlık Sistemine Yatırımımız 400 Milyon Doları Aştı”

Ahmet Yaşar Aydın, “Memorial’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği yatırım miktarı şu ana kadar 400 milyon doları aşmış durumda. İstanbul gibi Antalya da bizim için çok önemli. Türkiye’nin en çok büyüyen şehirlerinden biri Antalya’ya yatırımlarımız devam edecek. Özellikle bu önemli ortaklık ve yeni açılacak bölümlerimizle bugün turizmde Türkiye’nin başkenti olan Antalya’nın çok yakında sağlık turizminde de dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacağına inanıyoruz’ dedi.

“Memorial ile Güç Birliğine Gitmekten Mutluyuz”

An-Deva Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Atay ise; “1995 yılında ilk hizmet halkasını Doğu Garajı Tıp Merkezi ile başlatan An-Deva Sağlık Grubu bugün 3 Hastane, 1 Tıp Merkezi’nde; toplam 250 yatak, 9 ameliyathane, 150 doktor ve 1000 personeli ile hizmet vermektedir. Günlük 2000’in üzerinde poliklinik kapasitesi ve 500.000 kayıtlı hastası ile

An- Deva, bölgenin en geniş hizmet ağına sahip olan sağlık grubudur. Geçmişte Anadolu’da küçük ölçekli planlanan özel hastaneler, yeni dönemde Sosyal Güvenlik Kurumu’na hizmetlerinden dolayı büyük ölçekli hale gelmek zorunda kaldılar. Tüm bu gelişmeler ışığında ölçek büyütmenin yanı sıra; ulusal ve uluslararası güç birliğine gitme ihtiyacını gören ve değişime ayak uydurmaya gayret eden An-Deva Sağlık Grubu, 2006 yılında Memorial ile ilk görüşmesini yaptı. Bu temaslar bugün itibarı ile mutlu sona ulaştı. Bu anlamda uluslararası tecrübeleri ve farklı sektörlerdeki başarılı çalışmalarıyla iş dünyasında köklü bir yer edinmiş olan Aydın Ailesi ile güç birliğine gitmekten son derece mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bu birliktelikle An-Deva Hastaneleri eskisinden daha geniş hizmet ağı ile bölge halkına kaliteli hizmet vermeye ve sağlık turizmine katkı sağlamaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Memorial Antalya’da da büyüyor

Memorial Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk lokasyonu olan Memorial Antalya Hastanesi ile bölgeye uluslararası standartlarda sağlık hizmeti kazandırdıklarının altını çizen Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç,  “An-Deva Sağlık Grubu’nun % 62.5’lik hissesinin Memorial bünyesine katılması ile daha geniş kitlelere Memorial kalitesinde, hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmeti sunacağız. An-Deva Sağlık Grubu’nu, hekim kalitesi, geniş hizmet yelpazesi ve sağlıkta güven anlayışı açısından tercih ettik” dedi.

“Antalya Onkolojide Türkiye’nin Referans Merkezi Olacak”

Uğur Genç, Memorial’ın An-Deva Sağlık Grubu ile gerçekleştirdiği işbirliğinin, bölgedeki sağlık hizmeti kalitesinin artırılması açısından önemli olduğunu dile getirerek, “An-Deva Sağlık Grubu şu anda üç hastane ve bir tıp merkezi olarak hizmet veriyor. Özellikle Onkoloji alanındaki yatırımları bizim için çok önemli. Bu alanda yapacağımız yeni yatırımlarla Antalya’yı “Türkiye’nin Onkoloji Merkezi” haline getireceğiz. Tüp bebek alanında da yatırımlarımız olacak. An-Deva satınalması ile hastane sayısını 8’e yükselten ve dünyanın 65 ülkesinden hasta kabul eden Memorial Sağlık Grubu, An-Deva Sağlık Grubu işbirliği ile bu ülkelerin sayısını hızla artırarak, sağlık turizminde lider konuma yükselecek” diye konuştu.

Haber Tarihi: 2 Mart 2011

© 2014 Ansat. Tüm Hakları Saklıdır.                                                                                                                                                                                                    Web Tasarım ve Programlama TM